Činnost jednotky v uplynulém období - rekonstrukce zbrojnice, tornádo na Hodonínsku

13.09.2021

Začátkem roku 2021 jednotka pokračovala v obnovování své rozsáhlé činnosti, která byla utlumena z důvodu opatření vzhledem k pandemii virového onemocnění COVID-19. Po několika měsících však došlo opět k omezení, tentokrát již z důvodu plánované další části rekonstrukce hasičské zbrojnice v Husovicích. Poslední březnový týden byla zbrojnice předána stavební firmě a vzhledem k tomu, že celé přízemí se stalo staveništěm, jednotka byla vyřazena z akceschopnosti. I po čas rekonstrukce ale probíhaly zkoušky agregátů a údržba techniky, která byla garážována na dvoře hasičské zbrojnice, navíc se hasiči s touto technikou účastnili tradičních akcí, jakými jsou Den MČ Brno - Sever a Den Husovic. "Před" a "po" každé činnosti muselo být provedeno poměrně náročné "od" a "za" plachtování zásahových vozů.

Nečekaný zvrat přinesl čtvrteční večer 24. 6. 2021, kdy se obcemi na Hodonínsku prohnalo tornádo a způsobilo rozsáhlé škody. Ani naše jednotka neváhala a vyjádřila zájem vyjet na pomoc zasaženým obcím. Proto po dohodě s městskou částí mohla být zásahová jednotka s jistými omezeními zařazena zpět do akceschopnosti, a dále i držet pohotovosti. Husovičtí hasiči byli dislokováni do obce Lužice. Za několik dnů zde provedli rovnou dvacítku dílčích zásahů. Stojí za zmínku, že během odstraňování následků tornáda byly použity prakticky veškeré prostředky a vybavení, kterými jednotka na zásahových vozech disponuje.

V následujícím období byla postupně dokončena další etapa rekonstrukce hasičské zbrojnice. Na její otevření si Vás tímto dovolujeme srdečně pozvat.

Slavnostní otevření se koná v sobotu 18. září na Netušilove ulici č. 18, od 9 hodin. V čase od 9 do 10 hodin bude možné si rekonstruovanou hasičskou zbrojnici prohlédnout. Od 14:30 hodin jsou pro veřejnost připraveny ukázky zásahů hasičů a výstava požární techniky na prostranství před kostelem na Náměstí Republiky.

Přijďte se za námi podívat, rádi Vás uvidíme!

Zdroj: idnes.cz