Náročná neděle husovických hasičů

04.11.2018

Jednu z náročnějších nedělí zaznamenali dne 21. října husovičtí hasiči. Jednotka z Husovic se nejprve účastnila naplánovaného výcviku složek Integrovaného záchranného systému na zásahy v tunelech. Jako výcvikový prostor posloužil královopolský tunel. Zde se hasiči důkladně seznámili s celým prostorem, měli možnost projít technologickými částmi tunelu a od zaměstnanců obdrželi cenné informace k samotnému provozu a vybavení tunelu. Na řadu přišla také dokumentace zdolávání požáru, funkce odvětrávání nebo například modelové situace či ustavování techniky. Celý výcvik byl pro jednotku velmi přínosný. 

Ve chvíli, kdy se hasiči vraceli z výcviku a s vozidlem již couvali do garáže, obdržela jednotka příkaz k výjezdu k požáru dopravního prostředku, tramvaje na ulici Mostecká. Jednotka z Husovic přijela na místo události jako první a ihned zahájila zásah. I při tomto zásahu našla své uplatnění termokamera, kterou mají husovičtí hasiči ve výbavě. Tentokrát k důkladné kontrole elektroinstalace tramvaje. Po ukončení prací na místě zásahu se jednotka vydala zpět na základnu. Nicméně dlouho zde nesetrvala. 

Za necelé dvě hodiny od vyhlášení poplachu k požáru tramvaje jednotka obdržela další příkaz k výjezdu.  Tentokrát k požáru nízké budovy na ulici Francouzská. I k tomuto zásahu husovičtí hasiči okamžitě vyjeli. 

Nedělní služba 21. října byla nejenom dalším důkazem časové náročnosti služeb dobrovolných hasičů, ale také samotné nevyzpytatelnosti výjezdů.