Zařazujeme do výbavy: termokamera Reveal FirePRO

07.10.2020

Do naší výbavy zařazujeme novinku, termokameru Reveal FirePRO od společnosti SeeK Thermal. Jedná se o nejvyspělejší ruční termokameru předního světového výrobce. Vyniká zejména kompaktními rozměry, vysokou odolností, pogumovaným tělem s odolností IP67, LCD displejem 2,4" a rozlišením detektoru termokamery 320 x 240 px. Součástí kamery je také světlo se dvěma nastavitelnými výkony a stroboskopem. Kamera umožňuje zaznamenávání snímků a jejich shlédnutí přímo na termokameře nebo stažení do počítače. Kameru lze připnout na zásahový oděv pomocí samonavíjecího lanka.

Termokamera má tři rozdílná barevná schémata.

Oheň: - zobrazuje obraz v odstínech černé a šedé, která přechází do oranžové a červené barvy v místech, kde se vyskytují oblasti s extrémní vysokou teplotou. Toto schéma je určené pro vyhledávání ohnisek požárů. 

(Displej je velmi jemný, reálný obraz displeje viz snímky stažené z termokamery.)

Průzkum: - filtr různých odstínů modré, která přechází do bílé v okolí teplejších oblastí. Toto schéma je vhodné pro provádění průzkumu a vyhledávacích pracích při záchraně osob.

Color: - demonstrační schéma, zobrazení teplotní škály od černé přes modrou, červenou až bílou barvu v návaznosti na vzrůstající teplotě.